Biometan w Polsce
Przewiń do artykułu
Menu

Biometan jest dobrze znany w większości krajów rozwiniętych. Przepisy mówią, że 10 proc. paliw stosowanych w transporcie ma pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Jakie mamy szanse na popularyzację tego typu paliw?

 

 

Normę 10 procent wyznacza dyrektywa 2009/28/EC, jednak brak ustawy o odnawialnych źródłach energii nie sprzyja rozwojowi technologii produkcji biopaliw w Polsce. W tej chwili brakuje nam nie tylko infrastruktury oraz pojazdów gotowych z niej korzystać, ale także zaangażowania rządu.

 

Dla stworzenia OZE optymalnych warunków konieczna jest zmiana nastawienia i myślenia o alternatywnych źródłach energii, m.in. poprzez stopniowe odchodzenie od importu surowców, czy zadbanie o bezpieczeństwo energetyczne kraju.

 

Nasze warunki klimatyczno-glebowe dają duży potencjał energetyczny – możemy inwestować w paliwa drugiej generacji, pochodzące z odpadów i plantacji roślin energetycznych.

 

Przyjazny dla środowiska biometan ma w Polsce szanse na zdobycia pozycji dodatku do paliw konwencjonalnych. Zgodnie z prognozami, udział biopaliw we wszystkich paliwach transportowych ma wynieść 10-20 proc.

 

Czytaj więcej...

 

SO

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl