Chcesz aby mieszkało się lepiej? Zgłoś swój pomysł!
Przewiń do artykułu
Menu

Jak to robią inni?
W Katowicach na terenie po zamkniętych zakładach przemysłowych powstał nowoczesny park technologiczny, w Barczewie zbudowano Centrum Integracji Młodzieży, a w Połczynie-Zdroju powstała świetlica dla "dzieci centrum", która stała się miejscem zapewniającym dzieciom i młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu. W Poznaniu przeprowadzono program aktywizacji społecznej skierowany do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, w tym dzieci i młodzieży. Uruchomiono poradnictwo prawno-obywatelskie, uruchomiono Uniwersytet Alternatywny, czyli cykl wykładów popularno-naukowych poszerzających wiedzę, a wszystko przeplatane było imprezami kulturalno-artystycznymi. Dzięki podjętym działaniom udało się zintegrować mieszkańców dzielnic biorących udział w projekcie, a także przygotować grupę osób do ponownego podjęcia zatrudnienia. To tylko kilka przykładów udanych projektów rewitalizacyjnych, które realizowane są w całej Polsce.

 

Jak widać, rewitalizacja to nie tylko budynki, infrastruktura i zagospodarowanie przestrzeni. Rewitalizacja to przede wszystkim działania dla mieszkańców - ciekawe zagospodarowanie czasu dzieci i młodzieży, szkolenia dla kobiet i innych grup, aktywizacja osób bezrobotnych, promocja samozatrudnienia czy wsparcie dla osób najbiedniejszych, społecznie wykluczonych czy niepełnosprawnych. Gama pomysłów na działania rewitalizacyjne jest w zasadzie nieograniczona.

 

Teraz Wodzisław Śląski!
Ruszył drugi etap prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Wodzisławia Śląskiego. W oparciu o wskaźniki na terenie miasta wyznaczono obszar rewitalizacji, na terenie którego będzie można realizować projekty objęte Lokalnym Programem Rewitalizacji. Wyznaczony na terenie miasta obszar obejmuje:

 

Zgłoś swój projekt
Do 23 listopada każdy mieszkaniec, organizacja pozarządowa, przedsiębiorca lub instytucja może złożyć propozycję swojego projektu, który chciałby zrealizować w ramach działań rewitalizacyjnych na terenie miasta. Wystarczy wypełnić przygotowaną ankietę (POBIERZ ANKIETĘ) i zgłosić ja w jeden z dostępnych sposobów:
·    Wypełnij ankietę elektroniczną dostępną na stronie www.lpr.wodzislaw-slaski.pl
·    Pobierz ankietę w Biurze Obsługi Klienta (BOK) Urzędu Miasta i wypełnij, a następnie złóż ankietę w wersji papierowej w BOK,
·    Pobierz ankietę i wypełnij, a następnie prześlij skan drogą elektroniczną na m.sobala@wodzislaw-slaski.pl

 

 

Ważne, aby pomysły na projekty były ciekawe, przemyślane i dobrze przygotowane. Skala przedsięwzięcia jest zupełnie bez znaczenia. Zapraszamy wszystkich do przedstawiania własnych pomysłów rewitalizacyjnych!

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl