Dach Stadionu Miejskiego w Legionowie będzie wytwarzał prąd
Przewiń do artykułu
Menu

Zadaszenie Stadionu Miejskiego w Legionowie zostanie pokryte panelami fotowoltaicznymi – taką informację przekazała spółka KZB Legionowo, która zarządza obiektem. Właśnie rusza przetarg.


O zainteresowaniu rynku sportowego budownictwem pasywnym i technologiami odnawialnych źródeł energii pisaliśmy m.in. w tym artykule. Przykłady rosną nam także na krajowym podwórku, np. w Słomnikach, gdzie wybudowano pasywną halę sportową. Władze Legionowa również postanowiły zaufać zielonym technologiom.


Instalacja fotowoltaiczna ma powstać nad trybuną Stadionu Miejskiego w Legionowie, a jej moc wyniesie 39,27 kWp. Produkcja energii z PV ma przyczynić się do obniżenia kosztów energii kupowanej z zakładu energetycznego.


W wymaganiach przetargowych znajdziemy informację, że instalacja ma być wykonana z modułów krzemowych, które będą obsługiwane przez dwa falowniki o mocy AC 20 kW każdy. Instalacja PV będzie wyposażona w system zdalnego monitoringu.


– Zadaniem systemu będzie bieżąca analiza i zarządzanie energią elektryczną tak, aby produkcja jej produkcja i zużycie mogły być stale optymalizowane przez inwestora pod kątem maksymalizacji zużycia energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych i likwidacji ewentualnych nadwyżek – informuje KZB Legionowo.


Firma, która wygra przetarg, ma obsługiwać instalację PV bezpłatnie przez 24 miesiące od daty uruchomienia.


Wadium w projekcie „Budowa instalacji fotowoltaicznej nad trybuną Stadionu Miejskiego w Legionowie” wynosi 30 tys. zł, a termin składania wniosków w siedzibie KZB Legionowo upływa 20 lipca br.


Potencjalny wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert zrealizował co najmniej dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy nie mniejszej niż 20 kWp każda, w tym przynajmniej jedną na obiekcie użyteczności publicznej.


Baner finanse 1


Wymagane jest też wykonanie minimum 2 zadaszeń obiektów sportowych na konstrukcji z drewna klejonego o wartości minimum 800 000 złotych brutto każda, a także realizacja co najmniej jednego projektu polegającego na montażu źródła OZE i rozliczenia w pełni inwestycji oraz finansowania z instytucją wdrażającą.


Dokładne informacje o przetargu można znaleźć pod tym odnośnikiem 


DM


Źródło: gramwzielone.pl

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl