Bon na innowacje dla MŚP
Przewiń do artykułu
Menu

Poddziałanie: 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP" w ramach II osi priorytetowej: „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I"

 

Bony na innowacje dla MŚP to poddziałanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, dedykowane mikro-,  małym i średnim  przedsiębiorstwom  decydującym się na  zakup  usługi polegającej na opracowaniu nowego  lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi,  projektu wzorniczego, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego. Projekty mogą obejmować także zakup od wykonawcy usługi dotyczącej innowacji nietechnologicznej.

 

Aby móc ubiegać się o wsparcie, wnioskodawca powinien uprzednio przeprowadzić konkurs ofert, podpisać list intencyjny z Wykonawcą na realizację usługi ( z zaznaczeniem, że Wykonawcą usługi mogą był wyłącznie jednostki naukowe w Polsce, posiadające odpowiednią kategorię naukową. Istotne jest również, aby projekt wpisywał się w zakres Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS).

 

Maksymalna intensywność  dofinansowania w ramach poddziałania  wynosi:
1) 80% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku mikro lub małego przedsiębiorcy,
2) 70% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku średniego przedsiębiorcy.
Wsparcie udzielane jest w formie refundacji poniesionych kosztów.  

 

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu: 60 000,00 zł.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu: 400 000,00 zł.


W ramach programu, przedsiębiorstwa mogą uzyskać wsparcie finansowe na:
·    Zakup od wykonawcy usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego;
·     Zakup od wykonawcy usługi dotyczącej innowacji nietechnologicznej, o ile będzie towarzyszyła usłudze, o której mowa powyżej.
UWAGA! Kosztem kwalifikowalnym projektu jest także koszt materiałów, z zastrzeżeniem że owe materiały  są  niezbędne do realizacji usługi, polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego.


Nabór wniosków: od 31 sierpnia do 30 grudnia 2015 r.

 

 


 


Wejdź po więcej na DOTACJE.PLANERGIA.PL

 

 Aby zostać beneficjentem opisywanego działania, polecamy skontaktowanie się z naszym działem dotacyjnym – dane podajemy poniżej. Przypominamy zarazem, że powyższe propozycje nie wyczerpują całego katalogu możliwości działu finansowego Planergii. Składa się na niego w chwili obecnej aż 56 potencjalnych źródeł finansowania.

 


We wstępnym doborze odpowiedniego rozwiązania pomoże Państwu regularnie aktualizowana wyszukiwarka, którą można znaleźć tutaj.


Zachęcamy jednocześnie do skontaktowania się z naszym zespołem doświadczonych doradców, którzy przygotują dla Państwa kompleksową ofertę, dokonując uprzednio szczegółowej analizy Państwa potrzeb, aby dobrać najlepsze rozwiązanie. Można tego dokonać poprzez przystępny formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej dotacje.planergia.pl lub wybierając jedną z alternatywnych dróg:

 

Dane kontaktowe:
planergia-logo-z-napisem-300x133
Planergia Sp. z o. o.
ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice
tel.: 32 727 51 91, kom.: 531 446 916
e-mail: finanse@planergia.pl
Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Baner finanse 1

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl