Fotowoltaika kontra energia atomowa
Przewiń do artykułu
Menu

Państwo planuje inwestycje w energię jądrową kosztem jej innych alternatywnych źródeł- na przykład fotowoltaicznych. Czy to dobry kierunek? Które z rozwiązań jest ekologiczne i bardziej się opłaca?

 

Firma ENIS na  stronie fotowoltaika.eu porównuje technologie atomowe oraz alternatywne źródła energii, przede wszystkim fotowoltaikę, przekonując do tej drugiej opcji.

Technologia atomowa z pewnością charakteryzuje się pewnymi zaletami, do których zaliczyć należy otrzymywanie energii o wysokim stopniu czystości i wydajności, ale nie brakuje też wątpliwości. Wydobycie oraz przetwarzanie uranu niszczy środowisko i jest szkodliwe dla pracowników kopalni, a same elektrownie nie są w pełni bezpieczne. Fotowoltaika opiera się natomiast na bezpłatnym, obfitym i niewyczerpanym źródle energii. Systemy nie wytwarzają,  żadnych zanieczyszczeń podczas pracy i są praktycznie bezobsługowe. To jedno z najbardziej przyjaznych środowisku i człowiekowi źródeł energii. Polecamy materiał:


Fotowoltaika kontra energia atomowa

Która energia jest bardziej czysta i bezpieczna?

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl