Gmina niskoemisyjna - podsumowanie konferencji
Przewiń do artykułu
Menu

Ekoenergia jako inteligentna specjalizacji Polski oraz perspektywy rozwoju budownictwa niskoenergetycznego w naszym kraju – te i wiele innych zagadnień stało się przedmiotem dyskusji podczas VI Forum Nowej Gospodarki, które odbyło się 13 czerwca na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach-Ligocie.

 




Jedna z najważniejszych sesji była poświęcona gminom niskoemisyjnym jako przykładom rozwoju nowych technologii.


Wzięli w niej udział:

 

- Wojciech Stawiany, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,
- Bożena Herbuś – Urząd Miasta Częstochowa, Koalicja na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Gospodarowania Enerią, przewodnicząca Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, sekretarz Regionalnej Rady ds. Energii przy ŚZGiP
- Marek Bednarz – Viessmann Sp. z o.o.
- prof. Andrzej Szlęk – Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej
- Paweł Syrek – Grupa Doradcza Altima Sp. z o.o.
- Patryk Swoboda – Planergia Sp. z o.o., koordynator projektu Dziękuję! Nie truję!

 

 

Materiały i prezentacje z konferencji można znaleźć tutaj

 

logotypy

 

Konferencję rozpoczął pan Wojciech Stawiany, który scharakteryzował działania podejmowane przez NFOSiGW w kierunku wspierania gmin dążących do ograniczania na swoim terenie zjawiska niskiej emisji (z uwzględnieniem środków na przygotowanie Planów Gospodarki Niskoemisyjnej w gminach). Podczas prezentacji i dyskusji, uczestnicy skoncentrowali się na przykładach dobrych praktyk w gospodarce niskoemisyjnej prowadzonej przez samorządy, błędach i problemach w realizacji projektów inwestycyjnych oraz ich konsekwencjach.

 

Dyskutowano także o tym, jak technologie spalania i rodzaje paliwa wpływają na szkodliwość ekologiczną ogrzewnictwa indywidualnego. Uczestnicy panelu podawali przykłady samorządowych programów gospodarki niskoemisyjnej i rezultaty ich wdrożenia.


Patryk Swoboda – koordynator projektu Dziękuję! Nie truję! - zaprezentował nowoczesne formy komunikacji i promocji możliwe do wykorzystania w kampaniach informacyjno-edukacyjnych, które mogą skutecznie wpłynąć na poziom świadomości społecznej dotyczącej problemu niskiej emisji.




 


Konferencja była transmitowana na żywo przez portal Planergia.pl i stronę Forum Nowej Gospodarki. Pełny zapis dyskusji i prezentacji jest dostępny na kanale Youtube.






750x100 copy

 

 

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl