Konferencja WOŚUM i WFOŚiGW w Katowicach
Przewiń do artykułu
Menu

Gospodarka ściekowa – czym jest i jak wygląda jej osadzenie w rzeczywistości polskiego prawa. Na te i zbieżne tematy dyskutowano podczas konferencji zorganizowanej wspólnie przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Spotkanie otworzyli reprezentanci obu podmiotów: Andrzej Pilot – prezes katowickiego Funduszu oraz Maciej Thorz – dyrektor WUM. Panom towarzyszył Zbigniew Gieleciak – prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

 


fot. WFOŚiGW w Katowicach


Wśród zaproszonych do wzięcia udziału w wydarzeniu znaleźli się przedstawiciele powiatów i gmin z całego Śląska. Prelegenci omawiali m.in. stan realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, pozwolenia wodno-prawne oraz finansowanie gospodarki wodno-ściekowej.


WFOŚiGW w Katowicach był reprezentowany przez Krystiana Smudę, który informował o możliwościach finansowania inwestycji ze środków Funduszu.


Uwagę publiczności zwrócono także na środki Regionalnego Programu Operacyjnego, które również mogą pomóc w sfinansowaniu zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Aby zaś lepiej zebranym uzmysłowić problematykę rzetelnego wykonawstwa, przedstawiono dobre praktyki realizacji inwestycji ściekowych, powołując się na doświadczenia Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu oraz RCGW S.A. w Tychach.


oprac. DM


Źródło: wfosigw.katowice.pl

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl