W instalacji z mikroinwerterami poszczególne moduły fotowoltaiczne mają swoje własne przemienniki częstotliwości, a połączone są równolegle. Oznacza to, że działają od siebie niezależnie, a zacienienie jednego nie wpływa w żaden sposób na działanie całej instalacji. Każdy moduł zawsze pracuje z możliwie maksymalną wydajnością.
Zalety mikroinwerterów:
Źródło: https://www.fotowoltaika.belos.com.pl/mikroinwerter-sunshine-500G
Wady mikroinwerterów:
Przeczytaj także: Inwertery
Mikroinwertery są głównie polecane dla niewielkich instalacji budowanych, w przypadku gdy na dachu występują dość spore problemy z lokalnym zacienieniem, lub konstrukcja dachu jest skomplikowana i wymaga montażu modułów na różnych połaciach. W przypadku standardowego dachu, gdzie możliwy jest prosty montaż i nie przewiduje się występowania zacienienia, polecany jest klasyczny falownik.
Artykuł jest kontynuacją poradnika "Mikroinstalacje fotowoltaiczne - podstawowe informacje dla inwestorów". Link do artykułu wprowadzającego można znaleźć TUTAJ.
Źródło:
Grafika:
Autor artykułu:
Planergia |
Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.
Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.