NFOŚiGW zaprasza na szkolenia dla prosumentów
Przewiń do artykułu
Menu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na jednodniowe, bezpłatne szkolenia dot. energetyki prosumenckiej, organizowane przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania.


Najbliższe szkolenia odbędą się w dniu 18 stycznia br. w Iłży oraz 25 stycznia br. w Wołominie.


Szkolenia są organizowane w ramach projektu Energetyka rozproszona gwarancją bezpieczeństwa energetycznego terenów nisko zurbanizowanych, realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Tematyka szkoleń obejmuje:
·    naturalne uwarunkowania rozwoju energetyki opartej o źródła odnawialne,
·    przegląd technologii OZE możliwych do zastosowania w energetyce prosumenckiej,
·    rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych a kształtowanie postaw prosumenckich,
·    znaczenie energetyki prosumenckie dla bilansu energetycznego gminy, perspektywy i kierunki rozwoju,
·    polityka inwestycyjna w energetyce prosumenckiej-źródła finansowania, w tym linia dofinansowania NFOŚiGW Prosument,
·    praktyczne obliczanie efektu ekonomicznego i ekologicznego małych i mikro instalacji OZE.


Podczas szkoleń zostaną zaprezentowane dobre praktyki (case studies) i przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne z wykorzystaniem stanowiska edukacyjnego (modelowa, edukacyjna instalacja hybrydowa – fotowoltaika + turbina wiatrowa, pozwalająca na symulacje pomiarowe).


W sumie w ramach projektu planuje się przeprowadzenie 32 szkoleń i warsztatów na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego.


Link do rejestracji na szkolenia.


Źródło: gramwzielone.pl

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl