Nie bądź rozrzutny na dachu
Przewiń do artykułu
Menu

Kształt dachu może mieć znaczący wpływ na jego całkowity koszt. Im bardziej jest on skomplikowany, tym drożej wyniesie budowa połaci. To jednak nie jedyny czynnik mający wpływ na końcowy rachunek.

 

 

Niezwykle ważne jest, aby już na etapie projektu uwzględnić to, ile jesteśmy w stanie wydać na dach. Warto trochę zweryfikować swoje marzenia i dokładnie wyliczyć, na co nas stać. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych niespodzianek w postaci dodatkowych wydatków.


Najtańsza, a zarazem bardzo funkcjonalna forma zwieńczenia domu, to dach dwuspadowy bez elementów ozdobnych. Ze względu na swoją prostotę jest on popularny od wieków.


Dlatego dysponując ograniczonym budżetem, najlepiej zdecydować się na tę prostą architektonicznie formę i stylistyczny umiar. To korzystne rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i cenę całej inwestycji.


Na końcowy koszt budowy dachy wpływ na również to, z czego zostanie wykonane jego pokrycie, a także wielkość zastosowanych elementów.
Pokrycie chroni konstrukcję całego budynku przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego, aby dach spełniał prawidłowo swoje funkcje, musi być wykonany z solidnych i trwałych materiałów. Warto stosować materiały sprawdzone, pochodzące od renomowanych producentów.


Szczegóły na: Co wpływa na koszt dachu (poradnik)


(ewka)

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl