„Niezniszczalne Jeansy” z gwarancją na 50 lat
Przewiń do artykułu
Menu

„Half Century Jeans” (ang. półwiekowe jeansy) są zaprojektowane, aby wytrzymać pięć dekad. Wspaniały pomysł, o ile po tak długim czasie wciąż będziemy się w nie mieścić.

Firma z Londynu, która zaangażowała się w produkcję tych spodni, walczy z konsumpcjonizmem i modą na ubrania „na jeden raz”, produkowanymi przez niektóre firmy odzieżowe. Chodzi o marne, tanie koszulki i spodnie, które zużywają się po zaledwie jednym sezonie.

„Half Century Jeans” są wyprodukowane ze specjalnej mieszanki materiałów, włączając japoński Selvedge Denim1wytwarzany metodą gęstego zaplatania wzdłuż krawędzi i rąbków, oraz włókno Spectre, często używane do produkcji lin do uprawiania wspinaczki ekstremalnej, które okazuje się 15 razy bardziej wytrzymałe od stali.

Moda na ubrania słabej jakości, tak zwane „Fast Fashion”, jest podobno drugim największym na świecie przemysłem zanieczyszczającym środowisko, zaraz za koncernami naftowymi. „Half Century Jeans”, zawierające również bawełnę organiczną, sprzedawane są z pięćdziesięcioletnią gwarancją w ramach kampanii promującej modę nienaruszającą równowagi ekologicznej.

Czy te ubrania wytrzymają nietknięte do roku 2068? Gwarancja obejmuje również darmową naprawę lub wymianę, jeśli okaże się to konieczne.

Źródło:

Grafika:

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl