Niska emisja bez ściemy! - odc. 4: Śląska uchwała ANTYSMOGOWA (wideo)
Przewiń do artykułu
Menu

7 kwietnia 2017 roku to data, która może zapisać się w historii Śląska, a na pewno odbiła się głośnym echem w całym kraju. Wówczas to pewnym stało się wejście w życie drugiej w Polsce - po małopolskiej - uchwały antysmogowej. Uchwały tym bardziej znaczącej, bo wprowadzonej na terenie z tradycjami przemysłowymi, przede wszystkim zaś górniczymi. W dzisiejszym odcinku powiemy m.in. o tym, jakie zmiany czekają Ślązaków w związku z nowymi przepisami.

O przyszłości regionu w kontekście czekających mieszkańców województwa śląskiego zmian rozmawiano podczas zorganizowanej w czerwcu XII edycji Forum Nowej Gospodarki, którego gospodarzem już po raz ósmy był Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” w Katowicach. To tutaj rok wcześniej ogłoszone zostało rozpoczęcie prac nad treścią uchwały.

Postanowienia uchwały w części dotyczącej zakazu stosowania określonych paliw, w tym m.in. flotokoncentratów i mułów węglowych oraz węgla brunatnego zaczną obowiązywać od 1 września 2017 roku.

Od tej daty również wymiana pieca będzie możliwa tylko wówczas, gdy nowe urządzenie posiadać będzie co najmniej tzw. „5 klasę”.

źródło: Youtube.com/Planergia

DM

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl