Nowy szef Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Energii
Przewiń do artykułu
Menu

Dotychczasowy dyrektor ds. gospodarki energetycznej w PKP PLK, Andrzej Kazimierski, został szefem Departamentu Energii Odnawialnej (DEO) Ministerstwa Energii (ME). Ma już za sobą pierwsze wyzwanie w nowej roli.

 

Jak informuje portal wysokienapiecie.pl, karierę zawodową rozpoczynał w firmie informatycznej ZETO, następnie pracował w firmach związanych z produkcją telewizyjną - ATM i TVP. Ostatnio jako dyrektor sprzedaży a następnie konsultant w firmach z sektora IT.

 

Pierwszym wyzwaniem nowego dyrektora DEO było zajęcie stanowiska w sprawie procedowanej w Sejmie, tzw. "ustawy antywiatrakowej". Nowy szef departamentu odniósł się do niej w następujący sposób:

 

– Jestem inżynierem i interesuje mnie cywilizowanie zasad eksploatacji urządzeń technicznych. Dlatego sam fakt wprowadzenia nadzoru UDT jest dla mnie jak najbardziej racjonalny. Uporządkowanie tych spraw jest konieczne, bo to duże i niebezpieczne urządzenia techniczne – tłumaczył w trakcie środowego czytania projektu w Sejmie.

 

– Z punktu widzenia zarządzania systemem energetycznego istotny jest miks i stabilność dostaw energii. Dostawy energii przez 20 proc. czasu są bardzo niestabilne – ocenił produktywność energetyki wiatrowej w Polsce dyrektor Kazimierski.

 

– Z punktu widzenia ME ważny jest wkład energetyki wiatrowej w produkcję energii z OZE, ale w naszej ocenie farmy wiatrowe mają się najlepiej i nie zbankrutują, dlatego mamy tylko kosmetyczne poprawki do projektu ustawy – zakończył.

 

Po przekształceniu Ministerstwa Gospodarki w Ministerstwo Energii podjęto decyzję o likwidacji stanowisk dyrektorów departamentów. Kierujący departamentami zostali doradcami ministra. Kolejną zmianą była rezygnacja z kierowniczej funkcji w Departamentcie Energii Odnawialnej Janusza Pilitowskiego, wcześniej dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki. Tymczasowym szefem DEO był Edward Słoma. Teraz na stanowisku zmienił go Andrzej Kazimierski.

 

Departament Energii Odnawialnej podlega wiceministrowi Andrzejowi Piotrowskiemu.

 

Źródła:

- wysokienapiecie.pl

- wnp.pl

 

PLANERGIA ULOTKA-02

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl