O PO liŚ podczas Dnia Przedsiębiorcy
Przewiń do artykułu
Menu

28 września w sali konferencyjnej Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się „Dzień Przedsiębiorcy”. Udział w wydarzeniu zorganizowanym z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki wziął m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Andrzej Pilot.


Oprócz konferencji i seminariów na temat wsparcia eksportów i wykorzystania funduszy UE, w programie wydarzenia znalazła się możliwość konsultacji biznesowych z ekspertami. O możliwościach likwidacji niskiej emisji przy wykorzystaniu środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) w perspektywie finansowej 2014-2020 informowali zebranych pracownicy WFOŚiGW, zajmujący się na co dzień funduszami europejskimi.


Podczas prezentacji reprezentanci Funduszu przybliżali także powody, dla których wyodrębniono Działanie 1.7 z POIiŚ na lata 2014-2020 „kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej”. Okazuje się bowiem, że 40 proc. udziału niskiej emisji w skali kraju ma swoje źródło w województwie śląskim (według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach). Region zaś zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem wielkości produkcji energii cieplnej. Jest też drugim największym jej sprzedawcą w Polsce.


Kompletną prezentację WFOŚiGW można przejrzeć tutaj.

 

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl