Planergia łączy z energią poprzez webinaria!
Przewiń do artykułu
Menu

Od 24 lat cieszymy się w Polsce dostępen do Internetu. Mimo to, webinaria dopiero od kilku lat zaczynają zyskiwać uznanie. Dzięki łatwej dostępności ta forma internetowej prelekcji ma szansę stać się popularna szczególnie w sektorze samorządowym oraz biznesie. To właśnie dla tych grup przygotowaliśmy specjalną promocję, ściśle powiązaną z webinariami.


Zanim jednak przejdziemy do konkretów, omówmy kluczowe pojęcie. Termin „webinarium” wziął się na skutek mariażu seminariów z Internetem. Od strony technicznej przypomina wideokonferencję, bowiem zachowana zostaje możliwość aktywnego uczestnictwa. W tego typu prelekcji uczestniczyć może każdy. Warunek jest jeden – musi pozostawać w zasięgu sieci: stałego łącza bądź Wi-Fi.

 

Bezpłatne webinaria dla biznesu i gmin!

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że tempo zmian legislacyjnych, programowych (chodzi tu głównie o kwestie pozyskania środków) czy technologicznych jest bardzo wysokie, a doba nie uległa wydłużeniu i nie zapowiada się na to, aby w najbliższym czasie uległo to zmianie. Przez to ciężko w sposób bieżący aktualizować swoją wiedzę. Dlatego oferujemy możliwość uczestnictwa w bezpłatnych webinariach, a kwestię wyboru tematu takiego e-kursu oddajemy w Państwa ręce.


Chcemy w ten sposób przekazać część swojego wieloletniego doświadczenia po to, aby rynek zaczął sprawniej weryfikować nierzetelne firmy, które w świadomy bądź nie sposób wykorzystują niewiedzę swoich klientów. Na współpracy z niekompetentnymi dystrybutorami produktów czy usług straty finansowe ponosi inwestor, a niesmak po takim doświadczeniu rykoszetem odbija się na całej branży.


Nasze webinaria adresujemy przede wszystkim do przedsiębiorców oraz reprezentantów gmin czy też ogólnie samorządowców. Takie 90-minutowe spotkania poświęcone wybranym przez Państwa zagadnieniom zostaną poprowadzone przez doświadczonych ekspertów. Dzięki transmisji on-line, uczestnicy webinarium zyskują możliwość zadawania pytań na bieżąco. Chcemy tym samym dać Państwu okazję do rozwiania absolutnie każdej wątpliwości. I to bez konieczności wychodzenia zza biurka!

 


 fot. expertisecentrumnederlands.nl


Udział w prelekcjach jest całkowicie dobrowolny – dane kontaktowe wskazujemy poniżej. Nie wykluczamy, że w razie dużego zainteresowania stworzony zostanie cały cykl. Wszelkie informacje będą się pojawiać na łamach naszego portalu oraz na facebookowym fanpage’u, do obserwowania którego serdecznie zachęcamy!


Oczywiście, w kwestii wyboru tematu pozostajemy całkowicie otwarci. Tym niemniej, jeśli potrzebna byłaby Państwu sugestia, oto co proponujemy:


1)    Efektywność energetyczna:
a)    jak dobrze przygotować analizę potrzeb i dlaczego jest to takie ważne,
b)    jak zabezpieczyć interes gminy w umowie z wykonawcą,
c)    najczęstsze błędy podczas projektowania i realizacji inwestycji oraz ich konsekwencje,
d)    inne.

 

2)    Fotowoltaika:
a)    kiedy to się opłaca,
b)    jak odróżnić dobre panele od byle jakich,
c)    instalacje on i off-grid w kontekście ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii,
d)    inne.

 

3)    Budownictwo niskoenergetyczne:
a)    termomodernizacja – korzyści i zagrożenia,
b)    pasywność – czy warto,
c)    stolarka okienna i związane z nią straty cieplne,
d)    jak postawić budynek, aby zużywał jak najmniej energii,
e)    potrzeby energetyczne a technologia budynku,
f)    inne.

 

4)    Techniki grzewcze:
a)    pompy ciepła,
b)    biogaz,
c)    kolektory słoneczne,
d)    kotły gazowe,
e)    inne.

 

5)    Nowoczesne systemy oświetlenia
a)    koszty a zyski,
b)    optymalne zaplanowanie,
c)    inne.

 

6)    Finansowanie
a)    wsparcie ze środków UE
b)    krajowe programy wsparcia
c)    dotacje, dofinansowania, kredyty preferencyjne – które rozwiązanie dla konkretnego przypadku

 

7)    Inne? Czekamy na Państwa propozycje!

 

Zależy nam na zwróceniu uwagi jak najszerszemu gronu odbiorców na problem rzetelności i uczciwości podmiotów oferujących swoje produkty i usługi na rynku technologii niskoenergetycznych, które - jak praktyka często pokazuje - poza kolorowymi katalogami i obiecującymi sloganami nie mają zbyt wiele do zaoferowania. Wierzymy, że odnawialne źródła energii i rozwiązania niskoenergetyczne czeka w Polsce prosperity, ale żeby je zagwarantować, inwestorzy muszą być przekonani co do niezawodności oferowanych rozwiązań. Inwestycja z zakresu efektywności energetycznej opłaca się nie tylko z ekologicznego, ale także z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Dlaczego wiedza jest tak ważna?

Fundusze unijne w ramach perspektywy budżetowej 2014-2020 to środki, które pozwolą wygenerować trwały impuls rozwojowy dla Państwa miasta i całego regionu na kolejne lata. Znaczna część tych funduszy zostanie przeznaczona na poprawę efektywności energetycznej budynków oraz rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Ważne jednak, aby środki te były efektywnie wydatkowane. Średni okres zwrotu z inwestycji wg raportu NIK z maja 2015 wyniósł 65 lat, co jest wynikiem zdecydowanie niesatysfakcjonującym i wymaga poprawy.


Aby uniknąć negatywnego scenariusza w kontekście inwestycji realizowanych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020, niezbędne będzie bardzo dobre przygotowanie zadań w obszarze efektywności energetycznej i OZE.

 

Kim jesteśmy?

Planergia.pl to internetowa platforma tematyczna poświęcona efektywności energetycznej i odnawialnym źródłom energii, stanowiąca miejsce, gdzie instytucje branżowe oraz firmy sektora OZE starają się przekazywać wiedzę zapewniającą, że inwestycje w obszarze efektywności energetycznej będą realizowane w sposób rzetelny i zgodny z dobrymi praktykami.


Planergia Sp. z o.o. to także zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych.

 


 


Wejdź po więcej na DOTACJE.PLANERGIA.PL

 

 


 

Zachęcamy do kontaktu!


Osoby zainteresowane (w tym również deklaratywnie) udziałem w bezpłatnym spotkaniu internetowym z naszymi ekspertami, prosimy o wysłanie zgłoszenia na jeden z podanych adresów mailowych:


magdalena.swiezy@planergia.pl
lub
dawid.marklowski@planergia.pl


Z chęcią udzielimy również dodatkowych informacji osobom niezdecydowanym. W takim wypadku prosimy o kontakt telefoniczny:


 (+48) 501 252 852

lub
(+48) 732 888 349


W przypadku zainteresowania szkoleniem w formie tradycyjnej we wskazanym zakresie tematycznym, również prosimy o kontakt.

 

Baner finanse 1

 

 

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl