Podsumowanie V Posiedzenia Państwowej Rady Ochrony Środowiska
Przewiń do artykułu
Menu

12 czerwca odbyło się piąte posiedzenie Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Obrady zostały poświęcone zagadnieniu ochrony powietrza. Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane na terenie województwa śląskiego.


Obradom przewodniczył minister środowiska Maciej Grabowski. W posiedzeniu uczestniczyli wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, członek zarządu województwa śląskiego Gabriela Lenartowicz oraz przedstawiciele regionalnych instytucji ochrony środowiska. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach reprezentowali: prezes instytucji Andrzej Pilot oraz jego zastępcy Agnieszka Kostempska i Agnieszka Siemińska.


Tematami posiedzenia były kwestie ochrony powietrza w świetle problemów zdrowotnych polskiego społeczeństwa. Rozmawiano również o wojewódzkich programach ochrony środowiska i systemu gospodarki odpadami w Polsce.


Uczestnicy posiedzenia Państwowej Rady Ochrony Środowiska skorzystali z okazji do zwiedzenia niskoenergetycznych budynków na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach.

 

{gallery}1831{/gallery}

Fot. WFOŚiGW i PNT EC


Po zakończeniu obrad Rady, w trakcie konferencji prasowej minister Grabowski podpisał z prezydentem Dąbrowy Górniczej Zbigniewem Podrazą porozumienie ws. opracowania planu adaptacji do zmian klimatu. Uczyniło to tym samym Dąbrowę Górniczą drugim miastem, po Lublinie, uczestniczącym w projekcie.


Państwowa Rada Ochrony Środowiska to organ doradczy i opiniodawczy Ministra Środowiska. Powoływana jest przez ministra środowiska na okres 5 lat. Do zadań Rady należy opracowywanie opinii w sprawach ochrony środowiska oraz przedstawianie propozycji i wniosków zmierzających do tworzenia warunków zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska oraz do zachowania lub poprawy jego stanu.


oprac. Dawid Marklowski


Pełna relacja dostępna jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach. Adres można znaleźć tutaj.

 

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl