Porozumienie WFOŚiGW z NFOŚiGW
Przewiń do artykułu
Menu

IV Krajowa Konferencja Ochrony Środowiska przyniosła podpisanie porozumienia ws. powierzenia zadań związanych z realizacją Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w zakresie osi priorytetowej II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.


Konferencja pn.: „Polityka ochrony środowiska w Polsce. Modele finansowania zrównoważonego rozwoju” miała miejsce 28 października br. w Poznaniu. W jej trakcie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pełni funkcję Instytucji Wdrażającej dla II osi priorytetowej Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” 2014-2020, podpisał stosowne dokumenty z wojewódzkimi Funduszami, w tym z katowickim.


Ukontentowania z takiego rozwoju wypadków nie ukrywała Małgorzata Skucha, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


- Wsparcie wojewódzkich funduszy pomoże nam przy sprawnej realizacji zadań Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Porozumienie stwarza warunki do wykorzystania, utrwalenia i wzmocnienia potencjału kadrowego oraz doświadczeń, zdobytych przez wojewódzkie fundusze w poprzedniej perspektywie finansowej – powiedziała.


Oprócz katowickiego WFOŚiGW, który podczas konferencji był reprezentowany przez Prezesa Andrzeja Pilota, swój podpis pod porozumieniem złożyli reprezentanci Funduszy z Białegostoku, Krakowa, Poznania, Szczecina, Gdańska, Kielc, Olsztyna, Opola oraz Wrocławia, a także Prezes NFOŚiGW – Małgorzata Skucha.


Dokument zobowiązuje do wykonywania zadań z działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, której celem jest zwiększenie ilości mieszkańców objętych możliwością korzystania z ulepszonych systemów oczyszczania ścieków komunalnych. Zostanie to osiągnięte poprzez inwestycje w projekty gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach o RLM (równoważnej liczbie mieszkańców) 10 tys. i więcej. W ramach pomocy kierowanej do samorządów Unia Europejska przewidziała wsparcie w kwocie przekraczającej w sumie 1,6 mld Euro.


oprac. DM


Źródła:
·    nfosigw.gov.pl
·    wfosigw.katowice.pl

 

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl