Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Pisarzowicach
Przewiń do artykułu
Menu

Gmina Wilamowice została kolejnym beneficjentem dofinansowania z Unii Europejskiej. Dzięki wsparciu z zewnętrznego źródła rozbudowana zostanie należąca do gminy oczyszczalnia ścieków w Pisarzowicach.


Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie odbyło się z udziałem Andrzeja Pilota, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz reprezentantów Urzędu Gminy Wilamowice, w tym Burmistrza Mariana Treli.


Całkowity koszt projektu oszacowano na 4.664.423,63 zł. Dofinansowanie z UE wyniesie 3.014.009,17 zł.


Efektem ekologicznym rozbudowy będzie osiągnięcie przez oczyszczalnię ścieków w Pisarzowicach przepustowości Q równej 2.400 m3/d oraz parametru równoważonej liczby mieszkańców (RLM) na poziomie 19.000.


W związku z powyższym, modernizacja zapewni utrzymanie pełnej zgodności z wymogami art. 5(2) oraz 5(3) Dyrektywy 91/271/EWG z dnia 21.05.1991 r. w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych, które obligują do bardziej rygorystycznego oczyszczania ścieków komunalnych.


Gmina Wilamowice to gmina wiejsko-miejska położona w powiecie bielskim. Obszar o powierzchni niespełna 57km2 zamieszkuje około 15,5 tys. osób. Pisarzowice, na terenie których znajduje się oczyszczalnia ścieków, to największa miejscowość wchodząca w skład gminy. Zamieszkuje ją około 5,7 tys. osób.


oprac. DM


Źródła:
·    wfosigw.katowice.pl 
·    pl.wikipedia.org

 

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl