Rusza nabór wniosków do programu KAWKA
Przewiń do artykułu
Menu

Od dzisiaj (27.07.2015) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna nabór wniosków do programu KAWKA. Nabór jest adresowany do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Potrwa do 20 stycznia przyszłego roku.


Pula środków to 120,28 mln złotych. Ich wydatkowanie zaplanowano na lata 2015-2018, a stosowne umowy można zawierać do końca 2016 roku.


Program priorytetowy, którego dotyczy nabór, czyli "Poprawa jakości powietrza. Część 2) KAWKA - Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii" za cel, jak sama nazwa wskazuje, obiera walkę z niską emisją i ma doprowadzić do polepszenia jakości powietrza w miastach powyżej 5 tys. mieszkańców m.in. poprzez zastosowanie zachęt do inwestycji w innowacyjne i nieszkodliwe metody wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.


Szczegółowe informacje na temat naboru, jego regulamin oraz niezbędne dokumenty, w tym również wnioski, można znaleźć pod tym adresem.


DM


Źródło: nfosigw.gov.pl

banner-prosumenci

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl