Ruszają konkursy dla … wszystkich!
Przewiń do artykułu
Menu

Z czym kojarzy się jesień? Z opadającymi liśćmi, zapachem zebranych kasztanów i deszczem. Też, ale przede wszystkim z plonami. Jesień to w końcu czas dożynek.


Gdybyśmy byli bardziej biegli w płodzeniu dzieł literackich, spróbowalibyśmy się z jakąś kwiecistą alegorią o złotej polskiej jesieni dla zainteresowanych pozyskaniem środków z funduszy europejskich. Lepiej jednak czujemy się w kwestiach finansowych, dlatego pozwólcie, że skoncentrujemy się na tym, na czym znamy się najlepiej.

 

Mikroprzedsiębiorcy, mali oraz średni przedsiębiorcy powinni zainteresować się Działaniem 2.3 Poddziałania 2.3.4, do którego nabór wniosków ruszy 22 października. Dofinansowaniu podlegać będą projekty dotyczące uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej lub realizacji ochrony do tego prawa. Więcej szczegółów tutaj.

 

Dzień wcześniej rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 4.1 Badania naukowe i prace rozwojowe. Poddziałanie 4.1.4 „Projekty aplikacyjne”. Tu podmiot prowadzący nabór ograniczył grono beneficjentów do konsorcjów tworzonych przez przynajmniej 5 podmiotów. Jeśli tę przeszkodę damy radę jakoś pokonać, w zamian kroi się nam całkiem szeroka perspektywa wykorzystania środków w ramach projektu. W tym przypadku szczególnie rekomendujemy kontakt bezpośredni z naszymi ekspertami. Więcej o samym działaniu można przeczytać tutaj.

 

Wracając do przedsiębiorstw, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło rozpoczęcie naboru do Działania 1.1 Poddziałania 1.1.1: „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Powinno zainteresować przede wszystkim przedstawicieli największych firm, bowiem regulamin wyklucza z udziału mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Sam projekt, zgodnie z wymogami, musi wykazywać się kompleksowością, a więcej o tym można przeczytać w regulaminie tutaj. Wnioski można składać począwszy od 14 października!

 

Idźmy dalej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Etapu I działania 1.4 Wzór na konkurencję Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Nabór wniosków rusza 20 października. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie podmiotu przeprowadzającego nabór tutaj  no i, rzecz jasna, u naszych doradców.

 

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 rusza Działanie II.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw PODDZIAŁANIE: II.2.2: Promocja gospodarcza regionu. Grono beneficjentów jest naprawdę szerokie, a typy projektów podlegające dofinansowaniu po zapoznaniu się z wymogami nie odstraszają, a wręcz przeciwnie. Szczegółowe informacje tutaj.

 

I kolejne RPO, tym razem Województwa Podlaskiego. Wyróżniliśmy tutaj dwa konkursy: Poddziałania 1.2.2 Bon na usługi badawcze – projekt grantowy oraz Działania 2.3 Wspieranie powstawania i rozwoju podmiotów gospodarczych.


Pierwszy skierowany jest do instytucji otoczenia biznesu. Sam bon czy voucher na usługi badawcze można wykorzystać przede wszystkim na audyt technologiczny, zakup usług badawczych, nabycie licencji czy wsparcie w zakresie przejścia procedury ochrony patentowej. Dokładny opis znajduje się tutaj.


Drugi rusza na początku listopada, a jego beneficjentem może stać się każdy podmiot, z wyłączeniem osób fizycznych. Dofinansowanie w formie bezzwrotnego wsparcia jest przeznaczone dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Opis wraz z regulaminem dostępny jest tutaj.

 

Jednocześnie przypominamy, że powyższe opcje nie wyczerpują całej puli aktualnych lub zbliżających się konkursów umożliwiających uzyskanie wsparcia z zewnętrznych źródeł. Warto zaprzyjaźnić się z naszą aktualizowaną na bieżąco wyszukiwarką źródeł finansowania, do której dorzuciliśmy w ostatnim czasie projekty „Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie” (TUTAJ), a także „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna” (TUTAJ).


Jak znaleźć naszą wyszukiwarkę? Wystarczy kliknąć tutaj.

 

Stale zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem doświadczonych doradców u których uzyskacie Państwo kompleksową ofertę, której powstanie każdorazowo poprzedzamy szczegółową analizą potrzeb konkretnego podmiotu. Zawsze wybieramy najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszego partnera opierając się na naszym bogatym doświadczeniu.


Celem kontaktu szczególnie polecamy formularz dostępny na stronie dotacje.planergia.pl lub wybór jednej z alternatywnych dróg:


 
Dane kontaktowe:


 
Planergia Sp. z o. o.
ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice
tel.: 32 727 51 91, kom.: 531 446 916
e-mail: finanse@planergia.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl