Rynek małoskalowych technologii OZE w Polsce
Przewiń do artykułu
Menu

W segmencie najmniejszych instalacji –poniżej 50 kW, znikoma ilość mikroinstalacji była przyłączona do  sieci  i jeszcze mniejsza starała się o uzyskanie świadectw pochodzenia (koszty transakcyjne były niekiedy zbliżone do przychodów ze sprzedaży Świadectw Pochodzenia).

 

Na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) było wsumie zarejestrowanych 257 wytwórców energii w mikroinstalacjach, w tym 249 w małych  elektrowniach wodnych, 5 w instalacjach fotowoltaicznych,  2 małych  elektrowniach wiatrowych oraz  1 mikrobiogazowniIch  rola  w  produkcji energii elektrycznej z OZE była także pomijana.

Dotychczasowy  system  wsparcia  energii  elektrycznej  z  OZE  tzw.  „zielonymi  certyfikatami” (świadectwa pochodzenia)nie dawał szansy na rozwój mikroenergetyki. Potwierdzają to najnowsze dane  Urzędu  Regulacji  Energetyki  (URE)  dotyczące  mikroinstalacji  o  mocy  poniżej  40  kW (mieszczących się w zakresie definicji mikroinstalacji określonym w projekcie ustawy o OZE)

 

tabela161015nfosigw

 

więcej na: www.gospodarzzenergia.pl

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl