Szczeciński WFOŚiGW wesprze w zakupie aut elektrycznych
Przewiń do artykułu
Menu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wprowadza nowe rozwiązanie, w ramach którego osoby fizyczne będą mogły ubiegać się o pożyczki na inwestycje z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby. Pozyskanymi w ten sposób środkami będzie można sfinansować zakup m.in. samochodu elektrycznego.

 

Początkiem czerwca przy ul. Partyzantów 3/3 otwarty został nowy Punkt Obsługi Osób Fizycznych. Na tę okazję szczeciński Fundusz przygotował 7 tematycznych linii kredytowych. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z oprocentowanych na 2 proc. w skali roku pożyczek na zakup m.in. samochodów, skuterów i rowerów zasilanych na prąd. To pierwszy tego typu pomysł w Polsce.

 

wfosszczecin09

fot. WFOŚiGW w Szczecinie

 

– Takie pojazdy są coraz popularniejsze. Na ich zakup decyduje się coraz więcej mieszkańców Szczecina – mówił podczas otwarcia punktu Jacek Chrzanowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Poinformował również, że dzięki współpracy z miastem, jeszcze w tym roku na szczecińskich ulicach mają pojawić się stacje ładowania elektrycznych samochodów.

 

Program umożliwi także uzyskanie dofinansowania do montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, kompleksowej modernizacji domów jednorodzinnych oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

wfosszczecin08

 

fot. WFOŚiGW w Szczecinie

 

Podczas otwarcia Punktu Obsługi Osób Fizycznych miała także miejsce prezentacja nowego, elektrycznego radiowozu szczecińskiej policji, zakupionego przy wsparciu środków pochodzących ze szczecińskiego WFOŚiGW. Zaprezentowano także stację ładowania oraz rowery elektryczne (zdjęcia powyżej) wyprodukowane przez firmy z regionu.

 

Szczeciński WFOŚiGW innowacyjny instrument wraża niemal w tym samym czasie, w którym minister energii Krzysztof Tchórzewski ogłosił cel rządowego Planu Rozwoju Elektromobilności. Zakłada on podjęcie działań, które doprowadzą do pojawienia się miliona elektrycznych samochodów na polskich drogach w ciągu 10 lat. Informowaliśmy o tym w artykule "ME: Cel to milion aut elektrycznych w Polsce w 10 lat".

oprac. DM

 

Źródło: wfos.szczecin.pl

 

PLANERGIA ULOTKA-01

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl