Top 5 celebrytów promujących ekologiczny tryb życia
Przewiń do artykułu
Menu

Co łączy Cate Blanchett, Brada Pitta i Leonadro DiCaprio? Poza hollywodzką sławą i milionami fanów, wszyscy aktywnie działają także na rzecz ochrony środowiska i promują "zielony" tryb życia. Ekologia stała się popularnym trendem wśród celebrytów, jednak rzadko zauważamy ich działania na rzecz środowiska naturalnego. Rozpoznawalność światowej sławy artystów łączymy przede wszystkim z ich twórczością, często nie doceniając ich działalności społecznej. Oto wybrana piątka celebrytów, którzy aktywnie działają na rzecz naszej planety:

1. Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio jest nie tylko sławnym na całym świecie aktorem i producentem, ale również z całą pewnością eko-bohaterem. Po wielkim sukcesie Titanica (1998) - produkcji, w której aktor wcielił się w postać Jack'a, Dicaprio założył fundację Leonardo DiCaprio Foundation. Po dwudziestu latach działalność stale przynosi ona wiele pożytku, angażując się w kwestie natury humanitarnej i środowiskowej. Fundacja organizuje między innymi kampanie na rzecz siedlisk dla zwierząt, różnorodności biologicznej, energii odnawialnej, kształtowania społecznej świadomości zmian klimatycznych i działań mających na celu ratowanie oceanów. Dicaprio zasiada również w zarządzie Światowego Funduszu Ochrony Przyrody (WWF), Międzynarodowego Funduszu na Rzecz Zwierząt (International Fund for Animal Welfare), Global Green USA oraz Rady Ochrony Zasobów Naturalnych. Aktor był również producentem dokumentu "The 11th Hour", który wywołał globalną dyskusję wśród aktywistów, polityków i naukowców na temat stanu środowiska naturalnego.

https://www.lifegate.com/people/news/leonardo-dicaprio-for-the-planet


2. James Cameron

Gigant w branży filmowej i człowiek wielu talentów. James Cameron jest prawdopodobnie najlepiej znany z kasowych produkcji, takich jak Avatar (2009), Titanic (1997) czy serii filmów o kultowym Terminatorze. Po premierze Avatara Cameron wykorzystał przychody z filmu na rzecz ekologii i zadeklarował, że przy produkcji sequeli będzie korzystał z energii odnawialnej. Cameron jest również zaangażowany w promowanie budownictwa ekologicznego i ochronę oceanów. Jest przeciwny produkcji zwierzęcej i popiera wegański tryb życia. Często wykorzystuje także swoją popularność, by zwracać uwagę społeczeństwa na ważne kwestie społeczne, takie jak wpływ agrobiznesu na zmiany klimatyczne, wycinkę lasów, nadmierne zużycie zasobów wody czy emisje dwutlenku węgla.

https://www.rockandpop.cl/2017/08/james-cameron-califico-wonder-woman-la-cosificacion-icono-patty-jenkins-respondio-duramente/


3. Cate Blanchett

Cate Blanchett w kręgach Hollywood jest znana z tego, że mieszka w domu niepodłączonym do sieci energetycznej i z namawiania pracowników teatru Wharf do ponownego użycia i recyklingu rekwizytów i kostiumów. Odegrała zasadniczą rolę w staraniach o instalację systemu paneli słonecznych i gromadzenia wody deszczowej w Sydney Theatre Company. Teatr czerpie teraz 70 procent swojej mocy z instalacji słonecznej, a władze dokładają starań, by w przyszłości budynek był neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Blanchett jest również twarzą kampanii walczącej ze zmianami klimatycznymi "Who On Earth Cares".

https://www.today.com/style/cate-blanchett-repeats-2014-golden-globes-dress-cannes-t128641


4. Jack Johnson

Jedną z najbardziej godnych uwagi zasług muzyka Jack'a Johnson'a jest założenie kampanii Johnson Ohana Charitable i publicznej akcji charytatywnej "All At Once", która promowana jest jako połączenie muzyki, sztuki, edukacji i środowiska. "All At Once" jest wkładem Johnson'a na rzecz inicjowania pozytywnych zmian w społecznościach lokalnych. Współuczestnikami akcji są organizacje non-profit, obrońcy środowiska i programy lojalnościowe promujące ograniczenie użycia plastiku i zrównoważone systemy żywnościowe. Oprócz tego, gospodarze miejsc, w których Johnson daje koncerty, są zobowiązani do korzystania z energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, używania kompostowników i energooszczędnego oświetlenia, oraz do poddawania recyklingowi ponad połowy śmieci pozostałych po wydarzeniu.

https://eu.usatoday.com/story/life/music/2013/06/10/jack-johnson-announces-new-album/2408709/


5. Brad Pitt

Brad Pitt zasłynął nie tylko z osiągnięć na ekranie, ale również z zaangażowania w sprawy środowiskowe i humanitarne na całym świecie. Niejednokrotnie wykorzystywał swoją sławę do wywołania ważnych debat na temat polityk i strategii środowiskowych. Na długiej liście działań Pitta na rzecz środowiska jest organizacja Make It Right, która pierwotnie zajmowała się odbudową przyjaznych środowisku domów zniszczonych po przejściu huraganu Katrina. Organizacja przez lata znacznie się rozrosła i obecnie zajmuje się również innymi kwestiami społecznymi. Wspólnie z Angeliną Jolie, Brad Pitt założył fundację Maddox Jolie-Pitt, która zajmuje się rozwojem społecznym, eliminacją ubóstwa i edukacją ekologiczną w wiejskich regionach Kambodży.

https://expresstabloid.ba/svijet/55610/jos-uvek-je-nesretan-kako-izgleda-zivot-slavnog-glumca-godinu-dana-nakon-razvoda/

Źródło:

Grafika główna:

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl