Uprawiając zieloną przyszłość
Przewiń do artykułu
Menu

Francja przechodzi transformację energetyczną. Rząd wprowadził ustawę o przekształceniu systemu energetycznego na rzecz rozwoju ekologicznego (Energy Transition for Green Growth Act), której celem jest zmniejszenie silnej zależności od energii jądrowej i promowanie odnawialnych źródeł energii. W ramach tego ruchu Francja planuje ponad dwukrotnie zwiększyć zdolność produkcyjną przemysłu solarnego w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Francuska gospodarka rolna jest najbardziej dominującą w Europie i odgrywa kluczową rolę we francuskim planie przejścia na inne źródła energii. Wspólna wizja zwiększenia roli energii słonecznej w sektorze rolniczym leży u podstaw współpracy KDISOLAR (dystrybutora rozwiązań fotowoltaicznych z siedzibą w Nantes) i SILICEO (instalator systemów energii słonecznej z siedzibą w pobliżu Châlons-en-Champagne).

Dzięki współpracy, obie firmy dostarczają francuskim rolnikom innowacyjne rozwiązania energetyczne zakładane w hangarach rolniczych. Poprzez umożliwienie farmerom wytwarzania energii odnawialnej, inicjatywa ta stawia ich na czele konwersji energetycznej we Francji.

Chcąc osiągnąć najlepsze wyniki dla swoich klientów rolnych, KDISOLAR i SILICEO zaufali firmie ABB (globalnemu liderowi w technologiach energetyki i automatyki). W przypadku instalacji energii słonecznej na farmie o powierzchni 1000 m² w pobliżu Châlonsen-Champagne, rozwiązanie obejmuje:

  • 1 falownik ABB PVS-100
  • okablowanie wyposażone we wszystkie zabezpieczenia DC / AC
  • 350 modułów 285Wp
  • router GSM-Wifi / LAN do zdalnego monitorowania
  • szafkę punktową wtrysku

 

Jean-Baptiste Bournaison, dyrektor zarządzający SILICEO, dodaje:

"Innowacyjne rozwiązanie ABB pozwala uprościć architekturę instalacji PV o mocy 100kWp przy zachowaniu elastyczności. To wyjątkowe rozwiązanie optymalizuje zarówno CAPEX (wydatki inwestycyjne na rozwój produktu lub zdrożenie systemu), jak i OPEX projektu (wydatki związane z utrzymanie produktu, biznesu czy systemu), co polepszy zwrot z inwestycji naszych klientów."

 

Doświadczenie, portfolio i innowacje ABB umożliwiają powstawanie takich inicjatyw na całym świecie, pomagają instalatorom i EPC w tworzeniu bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

      

Źródła:

Grafika główna: www.pixabay.com

Grafiki uzupełniające: http://www.shedsnhomeschinchilla.com.au/products/farm-sheds/

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl