W San Francisco montaż fotowoltaiki jest już obowiązkiem
Przewiń do artykułu
Menu

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu uznajemy zazwyczaj za przywilej w tym sensie, że kto posiada odpowiednie fundusze i ma ochotę wykorzystać promienie słoneczne do zaspokojenia własnych potrzeb energetycznych może praktycznie w każdej chwili stać się prosumentem. Tak przynajmniej było do tej pory.

 

Władze amerykańskiego stanu Kalifornia chcą zrewidować tego typu myślenie i na swoim obszarze administracyjnym wprowadziły obowiązek montażu paneli fotowoltaicznych (PV) na każdym nowym budynku. To kolejny krok po wprowadzeniu dodatkowych zapisów do prawa stanowego mówiących o obowiązku projektowania małych i średnich budynków z dostosowaniem dachu do montażu PV na co najmniej 15 proc. jego powierzchni.

 

Świeżo wprowadzony przez władze San Francisco obowiązek obejmuje budynki prywatne i komercyjne o wysokości do 10 pięter. Dach każdej budowli mieszczących się w tym kryterium będzie musiał zostać doposażony w instalację fotowoltaiczną lub kolektory słoneczne. Prawo zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku.

 

– Poprzez zwiększenie wykorzystana energii słonecznej San Francisco staje się liderem w walce ze zmianami klimatu i w redukcji uzależnienia od paliw kopalnych. Aktywizacja niewykorzystanych powierzchni dachowych to inteligentny i efektywny sposób wykorzystania energetyki słonecznej i poprawy stanu środowiska – komentuje Scott Wiener z rady miasta San Francisco.

 

Zgodnie z przyjętymi wcześniej przez San Francisco założeniami, do 2025 roku udział odnawialnych źródeł energii (OZE) w mixie energetycznym miasta ma wynieść 100 proc. W całym stanie Kalifornia celem jest osiągnięcie 33-proc. udziału OZE do 2020 roku i 50-proc. do 2030.

oprac. DM


Źródło: gramwzielone.pl

 

PLANERGIA ULOTKA-02

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl