W zachodniopomorskim można aplikować do programu Prosument
Przewiń do artykułu
Menu

Zgodnie z czerwcową zapowiedzią, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uruchomił dziś nabór wniosków do programu Prosument. Nie oznacza to jednak przełomu na skalę kraju – Narodowy Fundusz swojego stanowiska ciągle nie zmienia.

 

Nabór do szczecińskiego Prosumenta potrwa do wyczerpania środków. Realizacja inwestycji musi się jednak zmieścić w nieprzekraczalnym terminie 15 listopada br. – mikroinstalacje ukończone po tej dacie nie zostaną objęte współfinansowaniem.

 

Bieżąca edycja jest drugą przeprowadzaną w ramach programu Prosument. Na jej realizację zabezpieczono budżet na poziomie 50 mln zł, a pierwszy nabór wniosków ruszył w połowie grudnia 2015 roku. Rozpoczęty dziś nabór jest czwartym, który zostanie przeprowadzony przez WFOŚiGW w Szczecinie.

 

Informacje na temat zasad naboru, miejsca składania wniosków, niezbędnych dokumentów itp. można znaleźć tutaj.

 

Szczecin przejmuje pałeczkę

Nie tak dawno informowaliśmy o innej inicjatywie, której realizacji podjął szczeciński Fundusz. Chodzi o program preferencyjnych pożyczek dla osób fizycznych, dedykowanych m.in. kierowcom chcącym przesiąść się do samochodu elektrycznego.

Więcej szczegółów w artykule: Szczeciński WFOŚiGW wesprze w zakupie aut elektrycznych.

 

WFOŚiGW w Szczecinie wznawia, a NFOŚiGW definitywnie kończy?

Wiele wskazuje na to, że szczecińskiemu oddziałowi udało się pozyskać środki na program Prosument jako ostatniemu wojewódzkiemu funduszowi. Podczas czerwcowej konferencji prasowej reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformowali o aktualizacji listy programów priorytetowych. Jedną z wykreślonych pozycji jest właśnie Prosument.

 

 


Więcej o tym pisaliśmy w artykule: NFOŚiGW ocenia poprzedników i ogłasza nowe programy priorytetowe


 

 

Z dniem 1 lipca br. zamknięty został nabór w programie Prosument dla wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz dla samorządów. Informacja pojawiła się na portalu internetowym NFOŚiGW kilka dni wcześniej.

 

Biuro prasowe NFOŚiGW nie potwierdza, że decyzja ta oznacza definitywny koniec programu, nie informuje też o swoich zamierzeniach. Należy spodziewać się stosownego komunikatu w najbliższych dniach.

oprac. DM

Źródła:

- wfos.szczecin.pl

- gramwzielone.pl

 

PLANERGIA ULOTKA-02

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl