WFOŚiGW w Katowicach wspiera 26 śląskich gmin
Przewiń do artykułu
Menu

26 śląskich gmin zostało beneficjentami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fundusz przekaże 650 tysięcy złotych w formie dotacji na przygotowanie planów gospodarki niskoemisyjnej.


Dokument określający cele strategiczne i szczegółowe jest niezbędny w kontekście dążenia do gospodarki niskoemisyjnej na poziomie lokalnym. Informacje w nim zawarte pozwolą na podjęcie stosownych działań wymierzonych w redukcję uwalnianych do środowiska gazów cieplarnianych. Plan gospodarki niskoemisyjnej optymalizuje kształt gospodarki energetycznej gminy do istniejących warunków lokalnych.


W 2007 roku przyjęty został tzw. „pakiet energetyczno-klimatyczny Unii Europejskiej”. Narzuca na gminy wymóg załączania planu gospodarki niskoemisyjnej przy składaniu wniosków o wsparcie ze środków UE w ramach perspektywy 2014-2020.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach jako partner programu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” zadbał o to, aby w jego kadrach znalazły się osoby kompetentne z zakresu doradztwa ws. zgodności planów gospodarki niskoemisyjnej z wymogami WFOŚiGW oraz NFOŚiGW. Po pomoc można się zgłaszać m.in. za pośrednictwem strony internetowej: kliknij tutaj.


Pełna lista gmin, które otrzymały dotacje na przygotowanie PGN dostępna jest tutaj.


oprac. DM


Źródło: wfosigw.katowice.pl

 

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl