II Konferencja: Budownictwo pasywne. Budownictwo zielone
Przewiń do artykułu
Menu

Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny zaprasza na II Konferencję: Budownictwo pasywne. Budownictwo zielone.


Dyrektywa unijna z 2010 roku dotycząca charakterystyki energetycznej budynków zakłada, że od 1 stycznia 2021 roku wszystkie nowe budynki nie będą praktycznie zużywały energii. Oznacza to, że będą to obiekty o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną jednocześnie wykorzystujące mikro instalacje energii odnawialnych jako źródło energii elektrycznej. Te same dyrektywy wzywają też do drastycznego ograniczania zużycia energii w budynkach już istniejących. W obu przypadkach najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest standard pasywny.


Równolegle można zaobserwować rozwijający się trend związany z budownictwem zielonym/naturalnym. Jednym z głównych dodatkowych kryteriów stosowanych w tego rodzaju budynkach jest stosowanie materiałów odnawialnych pochodzenia roślinnego lub z powszechnie dostępnych surowców mineralnych, które nie obciążają nadmiernie środowiska ich procesem produkcyjnym czy transportem na miejsce budowy.


II Konferencja: Budownictwo pasywne. Budownictwo Zielone ma na celu nakreślenie wzajemnej relacji między budownictwem w standardzie pasywnym i budownictwem w standardzie zielonym. Przykłady pokazane w trakcie konferencji reprezentują zarówno obiekty pasywne jak i zielone ale również takie, które łączą w sobie oba te standardy.


Konferencja będzie skierowana do przedstawicieli jednostek samorządów lokalnych jak i indywidualnych inwestorów zainteresowanych budową obiektów pasywnych i zielonych. Każdy z uczestników konferencji zarejestrowany poprzez stronę internetową otrzyma drukowaną wersję publikacji pokonferencyjnej zawierająca artykuły dotyczące tematyki wystąpień oraz publikcję pt: "Nasz dom bedzie pasywny, nasz dom będzie zielony" - pierwszą na świecie poradnik dotyczący budownictwa zrównoważonego uzupełniony o aplikację rzeczywistości rozszerzonej.


Zgłoszenia na Konferencję należy dokonać do 22 października 2015 roku (do godz 18:00) korzystając z elektronicznego formularza (dostępny TUTAJ) lub o godz. 9:30 w dniu konferencji, przed wejściem na salę.


Więcej na: widp.pl

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl