Konferencja WOŚUM i WFOŚiGW w Katowicach
Przewiń do artykułu
Menu

Gospodarka ściekowa – czym jest i jak wygląda jej osadzenie w rzeczywistości polskiego prawa. Na te i zbieżne tematy dyskutowano podczas konferencji zorganizowanej wspólnie przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Spotkanie otworzyli reprezentanci obu podmiotów: Andrzej Pilot – prezes katowickiego Funduszu oraz Maciej Thorz – dyrektor WUM. Panom towarzyszył Zbigniew Gieleciak – prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

 


fot. WFOŚiGW w Katowicach


Wśród zaproszonych do wzięcia udziału w wydarzeniu znaleźli się przedstawiciele powiatów i gmin z całego Śląska. Prelegenci omawiali m.in. stan realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, pozwolenia wodno-prawne oraz finansowanie gospodarki wodno-ściekowej.


WFOŚiGW w Katowicach był reprezentowany przez Krystiana Smudę, który informował o możliwościach finansowania inwestycji ze środków Funduszu.


Uwagę publiczności zwrócono także na środki Regionalnego Programu Operacyjnego, które również mogą pomóc w sfinansowaniu zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Aby zaś lepiej zebranym uzmysłowić problematykę rzetelnego wykonawstwa, przedstawiono dobre praktyki realizacji inwestycji ściekowych, powołując się na doświadczenia Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu oraz RCGW S.A. w Tychach.


oprac. DM


Źródło: wfosigw.katowice.pl

Banery  finansowanie 120x550-16-15

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl