Konstrukcja projektu ustawy o OZE promuje wykorzystanie przydomowych instalacji OZE w taki sposób, aby inwestor mógł zmniejszyć konsumpcję energii elektrycznej z sieci i ciepła z konwencjonalnych źródeł energii oraz nie traktować tych instalacji jako dodatkowego źródła pasywnego dochodu.
Dlatego też inwestycja w instalację prosumencką, czyli małoskalowe technologie OZE będzie opłacalna w momencie, kiedy źródło energii odnawialnej zostanie optymalnie dobrane i dopasowane do potrzeb energetycznych gospodarstwa rolnego, tzn. powinno uwzględniać dobowe i sezonowe cykle zużycia energii elektrycznej, ciepła i chłodu.
W tabeli zestawiono listę najczęściej zachodzących procesów produkcyjnych w różnych typach gospodarstw rolnych oraz przyporządkowano im technologie OZE, z których energia w tych procesach może być optymalnie spożytkowana, bez konieczności jej długotrwał ego magazynowania
więce na www.gospodarzzenergia.pl
Autor artykułu:
Planergia |
Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.
Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.