Projekt domu z płaskim dachem
Przewiń do artykułu
Menu

Tak oto od sierpnia 2014 roku procedujemy nowe warunki zabudowy, nie jest wiięcnajgorzej, bo powstał już projekt Decyzji WZ i przechodzi procedurę zatwierdzania wewnątrz urzędu.

 

W międzyczasie prowadzimy prace nad naszym projektem, tak jak już pisałem, skupiliśmy się na budynku z dachami płaskimi, w technologiach pozwalających uzyskać końcowe założenie pasywności. Tym sposobem powstało już koło 16 wersji/wariacji naszego domu.

 

Założenie jest dosyć proste: podstawowa cześć budynku to sześcian składający się z parteru i piętra, na parterze cześć dzienna z jadalnią, kuchnią otwartą, niewielką łazienką z natryskiem i pokój do pracy.

 

Na piętrze ulokowaliśmy sypialnię dla nas i drugą dla naszej córki, gdyż podobno chce z nami mieszkać w tym domu. Każda sypialnia zaopatrzona jest w garderobę, a pomiędzy sypialniami znajduje się duża łazienka z wolno stojącą wanną.

 

Podstawowy moduł mieszkalny otoczony jest, od strony północno zachodniej, garażem, pomieszczeniem technicznym i częścią, jak to nazywamy, rekreacyjną.

 

Budynek posadowiony będzie na oddylatowanych od siebie płytach fundamentowych, na dachu zlokalizowane zostaną kolektory słoneczne i, ewentualnie w przyszłości, ogniwa fotowoltaiczne. Dach prawdopodobnie powstanie w technologii odwróconej.

 

Południowa strona, zgodnie z zasadami projektowania budynków pasywnych, odznacza się dużą ilością przeszkleń, w większości stałych, w pozostałych elewacjach pojedyncze poziome i pionowe okna dla rozbicia architektonicznego.

 

Bryła podstawowa utrzymana będzie w ciemnej tonacji, być może obłożymy ją ażurowym deskowaniem z drewna opalanego, część techniczno-rekreacyjna w kolorze białym, a całość spięta swego rodzaju belką podpartą na słupach.

 

Ściany zewnętrzne wykonane zostaną w technologii Izodom 2000, bądź analogicznej. Stropy? Nad tym jeszcze myślę, jako że chcemy zostawić część elementów konstrukcyjnych w surowej formie betonu to, być może, zdecydujemy się na jakąś z prefabrykowanych technologii betonowych, czyli płyty kanałowe albo sprężane, konstrukcja stropodachu analogicznie jak stropów bądź blacha trapezowa, ewentualnie drewniane belki dwuteowe.

 

W kolejnym wpisie postaram się wrzucić jakieś aktualne rzuty, widoki elewacji i opiszę analizowane obecnie technologie instalacyjne.

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl