Ściany energooszczędne można uzyskać dzięki różnym rozwiązaniom. Może to być jak najcieplejsza warstwa konstrukcyjna, zminimalizowanie możliwości wystąpienia mostków termicznych, dodanie jak najgrubszej warstwy ocieplenia, czy wzniesienie termoizolacyjnej elewacji z „ciężkich” materiałów.
Połączenie innowacyjnych pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną oraz elewacji z cegieł klinkierowych, gwarantuje doskonały wynik we wszystkich warstwach ściany i, co za tym idzie, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U) całej przegrody.
Jak informuje www.dom.pl, pustak ceramiczny z wełną mineralną to innowacyjny produkt, który dołączył niedawno do oferty pustaków Thermoziegel marki Röben.
Powstał poprzez wypełnienie szlifowanego pustaka ceramicznego wkładem z wełny mineralnej. Jest to więc zarówno element konstrukcyjny, jak i izolacyjny. Dzięki temu ściana nie wymaga dodatkowego ocieplania.
Wykończenie elewacji klinkierem pozwoli zachować wysoką termoizolacyjność muru, ponieważ materiał ten ma korzystne współczynniki przewodzenia ciepła Cegła charakteryzuje się dużą akumulacyjnością cieplną, co oznacza, że gromadzi ciepło i długo je utrzymuje.
Więcej informacji na www.dom.pl
(ewka)
Autor artykułu:
Planergia |
Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.
Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.