Wynalazki zasilane energią słoneczną. Czy zdobędą popularność?
Przewiń do artykułu
Menu

Zadaniem gadżetów i pojawiających się stale nowinek technologicznych bardzo często jest ułatwienie nam codziennego funkcjonowania. Obecnie na każdym kroku otaczamy się urządzeniami, które aby nam służyć, wymagają zasilania energią elektryczną. Fotowoltaika ma więc ogromny potencjał, który dopiero wkracza w nasze codzienne życie. W poniższej galerii prezentujemy kilka rozwiązań, z których być może już wkrótce będziemy korzystać każdego dnia.

1. Czapka-ładowarka firmy SOLSOL

Wyobraź sobie, że masz czapkę, która naładuje twój telefon. Niemożliwe? A jednak. Firma SOLSOL opatentowała czapkę, w którą wmontowanych jest pięć, niewielkich paneli słonecznych. To nakrycie głowy wykonane ze 100% bawełny może ładować różne typy telefonów, między innymi: Samsung Galaxy, iPhone i LG. Nadaje się również do ładowania 5-voltowych gadżetów takich jak iPad, iPod, słuchawki Bluetooth, power banki i wiele innych. Z tą czapką nie musisz się martwić, że twój smartfon czy gadżet rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie.

https://bestportablesolargenerators.com/sol-sol-solar-hat-review/


2. Żyrandol solarny

Mimo że przed użyciem żyrandol będzie wymagał pełnego naładowania, na pewno jest ciekawym rozwiązaniem, które doda nieco koloru Twojej przestrzeni życiowej. Taki żyrandol to świetny sposób na udekorowanie naszego ogrodu. Dzięki niemu nie będziesz musiał używać tony świeczek czy marnować energii elektrycznej, aby w pełni cieszyć się wieczornym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Na zdjęciu poniżej znajduje się żyrandol solarny, który nie tylko jest ekologicznym źródłem światła, ale również fantastycznie dekoruje przestrzeń. Na swojej stronie internetowej HomeJelly pokazuje jak krok po kroku wykonać taki żyrandol samodzielnie (https://www.homejelly.com/how-to-make-solar-light-chandelier/).

https://www.homejelly.com/how-to-make-solar-light-chandelier/


3. Doniczka solarna

Te wyjątkowe doniczki to nie tylko naczynia do hodowania naszych kwiatów, ale również źródło światła, które możesz wykorzystać w swoim ogrodzie lub na podwórku. Są zaprojektowane w taki sposób, że doskonale nadają się zarówno do dekoracji domu, jak i ścieżek do niego prowadzących. W ciągu dnia pochłaniają energię słoneczną, aby po zmroku oświetlić nasze podwórko. W pełni naładowane doniczki firmy Gardener’s Supply Company mogą emitować światło nawet 6 do 8 godzin.

http://feelitcool.com/solar-powered-pots-that-will-brighten-up-your-garden/


4. Pasek ładujący do aparatu

Jeśli nieustannie walczysz z rozładowującymi się akumulatorami do aparatu, ten wynalazek to coś dla Ciebie. Z tym paskiem nie będziesz już musiał martwić się o to, że aparat rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Przed użyciem upewnij się tylko, czy do paska dociera wystarczająca ilość promieni słonecznych. Jeśli tak, po prostu podepnij go do aparatu i bez obaw rób zdjęcia.

https://www.trendhunter.com/trends/solar-camera-strap


5. Farba solarna

Z tym wynalazkiem gospodarstwa domowe mogą zoptymalizować swoje zużycie energii. Powierzchnia pomalowana farbą solarną staje się wydajnym generatorem czystej energii. Farbę pobierającą energię ze słońca i wilgoci opracowali naukowcy z Royal Melbourne Institue of Technology. Rozdziela ona wodę na dwa pierwiastki: wodór i tlen. W ogniwie przechowywany jest wodór, który następnie może zostać wykorzystany w ogniwach paliwowych. Obecnie jest to jedna z nowinek solarnych. Jesteśmy ciekawi, kiedy wejdzie ona do powszechnego użycia…

https://eu.usatoday.com/story/money/2017/06/18/how-coat-paint-can-determine-your-homes-sale-price/400361001/


Źródło:

Grafika główna:

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl