Zapraszamy na X Forum Nowej Gospodarki
Przewiń do artykułu
Menu

Już po raz piąty na Śląsku, a dziesiąty w ogóle, liderzy gospodarki, nauki i administracji  spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie zastanowić się nad konsekwencjami odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej Polski Południowej. Portal Planergia.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

 

Przy jubileuszowej edycji forum 10 czerwca 2016 odbędą się także polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.

 

Forum Nowej Gospodarki to ponadregionalna inicjatywa skupiająca się na rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce Południowej, organizowana naprzemiennie w Katowicach i Krakowie, we współpracy marszałków województw śląskiego i małopolskiego.

 

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie transformacja energetyki w Polsce Południowej i budowanie miast przyszłości opartych na gospodarce niskoemisyjnej. Forum będzie istotnym elementem budowania społecznego konsensusu oraz debaty poświęconej energetyce prosumenckiej, ograniczaniu zjawiska ubóstwa energetycznego, niskiej emisji i rewitalizacji energetycznej budynków.

 

W trakcie sesji plenarnej: „Miks energetyczny Polski Południowej – strategie i inicjatywy” uczestnicy forum zastanowią się nad konsekwencjami stopniowego odchodzenia od węgla kamiennego w regionie śląskim i inwestowania w odnawialne źródła energii. Swój udział w obradach zapowiedzieli już m.in.: Jarosław Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Grzegorz Tobiszowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Wojciech Saługa - marszałek województwa śląskiego, Jacek Krupa - marszałek województwa małopolskiego, a także wielu przedstawicieli uczelni wyższych, władze pobliskich miast, przedsiębiorcy i członkowie stowarzyszeń zajmujących się tematyką energii i gospodarki.  

 

Stałym punktem w programie forum będzie Polsko-Niemiecka Giełda Kooperacyjna organizowana w formie dwustronnych spotkań przedstawicieli firm w formule B2B, w trakcie których odbywają się konsultacje eksperckie z zakresu regulacji prawnych i podatkowych dla biznesu w Polsce i w Niemczech.

 

Obradom towarzyszył będzie popołudniowy, plenerowy Piknik Nauki i Kultury, którego celem jest budowanie wiedzy i świadomości mieszkańców na temat innowacyjności i energooszczędności w makroregionie. Wszystkie atrakcje, a w tym pokazy naukowe, wystawy technologiczne, symulatory jazdy oraz koncerty są bezpłatne dla zwiedzających. Piknik to także okazja do obejrzenia krótkiego filmu 3D o budownictwie energooszczędnym, a także zwiedzenia ekologicznych obiektów parku, w tym budynku pasywnego i nowoczesnych laboratoriów do badań nad energooszczędnością.

 

Wstęp oraz udział w konferencjach podczas X Forum Nowej Gospodarki są bezpłatne. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.forumng.pl.

 

PLANERGIA ULOTKA-02

 
Planergia poleca:
Autor artykułu:
Planergia

Planergia to zespół doświadczonych konsultantów i analityków posiadających duże doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków pomocowych UE oraz opracowywaniu dokumentów strategicznych. Kilkaset projektów o wartości ponad 1,5 mld zł to nasza wizytówka.

Planergia to także dopracowane eko-kampanie, akcje edukacyjne i informacyjne, które planujemy, organizujemy, realizujemy i skutecznie promujemy.

info@planergia.pl